Akustický molitan a jeho typy

Oblíbené akustické materiály pro zlepšení akustiky – to je akustický molitan. Znáte druhy akustického molitanu, který se v ČR nabízí? Zjistěte, jak Vám pomůže ve zlepšení akustiky Vašich prostor. Pojďme se společně podívat, jaké typy akustických molitanů můžeme nalézt na ČR/SK trhu:

Profilované akustické molitany


Mezi nejnámější akustické prvky patří akustické jehlany. Vyznačují se pohltivostí hlavně vyšších a středních frekvencí a pomohou tak zajistit kvalitní akustiku.  Tyto jehlany jsou lehké a jsou vyrobeny z polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou.

Dalším oblíbeným profilovaným akustickým molitanem jsou basové pasti. Umisťují se do rohů místností a efektivně pohlcují nízké frekvence.  Obsahují velké množství samotného akustického materiálu, který elegantně pohlcuje právě basové frekvence.

Pro svou cenu je oblíben také Sinus 3cm – ten v kombinaci s akustickými jehlany a basovou pastí tvoří oblíbenou trojkombinaci v mnoha studiích a zkušebnách.

Neprofilované akustické molitany

Hledáte akustický molitan s velkou pohltivostí a útlumem? Pak se porozhlédněte právě po neprofilovaných polyuretanových pěnách, které se vyznačují svou tloušťkou 7-9cm a dokáží akustiku místnosti doslova „uzavřít“.

 

 

Akustické paravany

Pokud potřebujete mobilní akustické prostředí tj. nemůžete si dovolit oblepit stěny akustickou pěnou – jsou pro Vás ideální akustické paravany, které pomohou vylepšit akustiku defakto kdekoliv.

Podívejte se na zajímavé video tuzemské firmy Alfacoustic.cz – která provedla unikátní test paravanů v tělocvičně.

Komentáře nejsou povoleny.